Mezoterapia

Mezoterapia efekty

Mezoterapia to jedna z najskuteczniejszych metod odmładzania skóry twarzy, szyi czy dekoltu, leczenia cellulitu, przebarwień, a nawet łysienia.

Polega na ostrzykiwaniu skóry za pomoc mikroigieł i wprowadzaniu do niej odżywczych substancji czynnych, które stymulują procesy regeneracji, pobudzają fibroblasty do syntezy nowego kolagenu, przez co odmładzają skórę. Dzięki takiej technice wprowadzamy substancje omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków.
Sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednio dobrane koktajle pozwalają uzyskać świetne efekty w dość krótkim czasie.

Mezoterapia jest zabiegiem polecanym niemal dla każdego. Skorzystać z niej mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, osoby młode, jak i dojrzałe. Zabieg ten jest bardzo chętnie stosowany przez Panie, które pragną odmłodzić swoją twarz. Dodam , że jest zabiegiem z powodzeniem stosowanym w profilaktyce anty-anging, czyli przeciwko starzeniu się skóry, jak i do odmładzania skóry już dojrzałej.
Do mezoterapii twarzy wykorzystuje się najczęściej koktajle oparte na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego z domieszką witamin, mikroelementów, kwasów nukleinowych i aminokwasów, czyli tego wszystkiego, czego potrzebuje nasza skora, by być piękna i młoda.

Dr Molas mezoterapia twarzy

Do mezoterapii ciała np. w zabiegach w walce a cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej stosuje się koktajle zawierające kofeinę, L-karnitynę, wyciąg z karczochów, wąkroty azjatyckiej, nostrzyka, krzem organiczny. Mezoterapie te stanowią doskonałe uzupełnienie innych zabiegów wyszczuplających.
Po serii zabiegów mezoterapii (4-6 co ok 3 tyg.) stan poddanej zabiegom skóry znacznie się poprawia, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.
W przypadku łysienia proces ten zostaje zatrzymany, a u ok. 20% pacjentów terapia powoduje odrastanie włosów.
Skuteczność w walce z cellulitem polega na ujędrnieniu skory i całkowitym usunięciem lub znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej.

Mezoterapia przeciw wypadaniu włosów polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio do skóry owłosionej głowy mieszanki złożonej z preparatów pobudzających wzrost włosów i zapobiegającymi ich wypadaniu (dexapantenol, minoxydyl, krzemionka organiczna, witaminy, oligoelementy) za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. U osób wrażliwych na ból stosuje się znieczulenie miejscowe przed zabiegiem lub można tez dodać do zastrzyku preparat znieczulający. Schemat zabiegu wymaga indywidualnego zaplanowania. Zależnie od przyczyny wypadania włosów, na ogół obejmuje 6-8 zabiegów co 1-2 tygodnie, potem co 4 tygodnie.

Aby zobaczyć efekty mezoterapii kliknij tutaj

 

Dr Molas mezoterapia dekolt

Dr Mołas