Mezoterapia

Mezoterapia efekty

Mezoterapia to jedna z najskuteczniejszych metod odmładzania skóry twarzy, szyi czy dekoltu, lecze nia cellulitu, przebarwień, a nawet łysienia.

Polega na ostrzykiwaniu skóry za pomoc mikroigieł i wprowadzaniu do niej odżywczych substancji czynnych, które stymulują procesy regeneracji, pobudzają fibroblasty do syntezy nowego kolagenu, przez co odmładzają skórę. Dzięki takiej technice wprowadzamy substancje omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków.
Sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednio dobrane koktajle pozwalają uzyskać świetne efekty w dość krótkim czasie.

Mezoterapia jest zabiegiem polecanym niemal dla każdego. Skorzystać z niej mogą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, osoby młode, jak i dojrzałe. Zabieg ten jest bardzo chętnie stosowany przez Panie, które pragną odmłodzić swoją twarz. Dodam , że jest zabiegiem z powodzeniem stosowanym w profilaktyce anty-anging, czyli przeciwko starzeniu się skóry, jak i do odmładzania skóry już dojrzałej.
Do mezoterapii twarzy wykorzystuje się najczęściej koktajle oparte na bazie stabilizowanego kwasu hialuronowego pochodzenia niezwierzęcego z domieszką witamin, mikroelementów, kwasów nukleinowych i aminokwasów, czyli tego wszystkiego, czego potrzebuje nasza skora, by być piękna i młoda.

Dr Molas mezoterapia twarzy

Do mezoterapii ciała np. w zabiegach w walce a cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej stosuje się koktajle zawierające kofeinę, L-karnitynę, wyciąg z karczochów, wąkroty azjatyckiej, nostrzyka, krzem organiczny. Mezoterapie te stanowią doskonałe uzupełnienie innych zabiegów wyszczuplających.
Po serii zabiegów mezoterapii (4-6 co ok 3 tyg.) stan poddanej zabiegom skóry znacznie się poprawia, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.
W przypadku łysienia proces ten zostaje zatrzymany, a u ok. 20% pacjentów terapia powoduje odrastanie włosów.
Skuteczność w walce z cellulitem polega na ujędrnieniu skory i całkowitym usunięciem lub znacznym zredukowaniem efektu skórki pomarańczowej.

Mezoterapia przeciw wypadaniu włosów polega na wstrzykiwaniu bezpośrednio do skóry owłosionej głowy mieszanki złożonej z preparatów pobudzających wzrost włosów i zapobiegającymi ich wypadaniu (dexapantenol, minoxydyl, krzemionka organiczna, witaminy, oligoelementy) za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. U osób wrażliwych na ból stosuje się znieczulenie miejscowe przed zabiegiem lub można tez dodać do zastrzyku preparat znieczulający. Schemat zabiegu wymaga indywidualnego zaplanowania. Zależnie od przyczyny wypadania włosów, na ogół obejmuje 6-8 zabiegów co 1-2 tygodnie, potem co 4 tygodnie.

 

Aby zobaczyć efekty mezoterapii kliknij tutaj 

Dr Molas mezoterapia dekolt


 

Aquashine BTXTM - NOWOŚĆ

Światowy przemysł estetyczny dąży do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania, bazując na zdobytym doświadczeniu i najnowszych pracach badawczo-rozwojowych. Istotnym rezultatem wspólnych starań biochemików i biologów molekularnych jest stworzenie Aquashine BTXTM — produktu nowej generacji. Produkt został opracowany przez naukowców z laboratorium naukowo-badawczego w celu zaoferowania kompleksowego rozwiązania w terapii przeciwstarzeniowej. Główną zaletą produktu jest to, że ma właściwości zarówno regenerujące, jak i rozluźniające.AquashineBTX strzykawka Custom

SKŁAD

 • 1,5% kwas hialuronowy - nieusieciowany, całkowicie biodegradowalny
 • kompleks 7 peptydów.

 

DZIAŁANIE PEPTYDÓW:

 1. Rozluźnienie mięśni – Dekapeptyd-29, Oligopeptyd-62
 2. Synteza kolagenu – Acetyl Dekapeptyd-3
 3. Odbudowa i regeneracja – Oligopeptyd-24, Oligopeptyd-72
 4. Rozświetlenie – Oligopeptyd-34, Oligopeptyd-51

 

WŁAŚCIWOŚCI

 1. Rozluźnienie włókien mięśniowych w skórze i włókien mięśni mimicznych, które są zintegrowane ze skórą.

 

Wprowadzenie unikalnych peptydów biomimetycznych do składu AQUASHINE ВТХTM doprowadziło do uzyskania nowych klinicznych efektów.

Kompleks peptydowy stymuluje naturalny mechanizm acetylocholiny, czyli hamuje przepływ jonów wapnia przez membranę i zmniejsza pobudzenie neuronu poprzez zmianę kaskady reakcji w jego wnętrzu. Poziom pobudzenia neuronu obniża się a skurcze mięśni zmniejszają. Po pewnym czasie dochodzi do redukcji zmarszczek mimicznych.

 1. Kontrola regeneracji

Peptydy stymulujące aktywnie regenerują i ponownie wypełniają przestrzeń międzykomórkową skóry, poprawiając jej strukturę.

 1. Regulacja melanogenezy

Rozjaśniające i przeciwzapalne peptydy korygują i zapobiegają różnego rodzaju przebarwieniom. Zostało to wielokrotnie udowodnione klinicznie.

 

 1. Rewitalizacja skóry

Kwas hialuronowy o masie cząsteczkowej około 1000kDa do 3000kDa występuje w dwóch wielocząsteczkowych postaciach: strukturze globularnej i strukturze siatkowatej (retikularnej).

Kwas hialuronowy o małej masie cząsteczkowej o strukturze siatkowatej zapewnia szybkie nawilżenie i przenikanie.

Frakcja o dużej masie cząsteczkowej jest zawieszona w siatkowato-globularnej strukturze, co sprzyja długoterminowej depozycji peptydów i ich zdolności do penetracji.

 

 1. Kontrola wszystkich procesów anabolicznych i katabolicznych w skórze

Nowa formuła AQUASHINE BTX TM sprawia, że jest bardziej fizjologiczny i daje lepsze efekty.

 

 

AQUASHINE BTXTM

 

 • to produkt wielopoziomowy i wielofunkcyjny. W związku z dobrze zachowaną równowagą między działaniem liftingującym a rozluźniającym mięśnie, uzyskujemy wielopoziomowy i selektywny efekt przeciwstarzeniowy we wszystkich morfofunkcyjnych warstwach skóry i otaczających tkankach. Zabieg umożliwia delikatną i selektywną korektę wszystkich problemów jednocześnie.
 • może być naturalnie łączony z klasycznym produktem AQUASHINE lub AQUASHINE BR w czasie pojedynczej sesji obejmującej rożne obszary lub w serii zabiegów w zależności od określonych problemów pacjenta w celu optymalizacji indywidualnego protokołu zabiegowego.

OPIS ZABIEGU

Wypełniacz Aquashien BTX™ jest wskazany do iniekcji w średnie do głębokich warstw skóry właściwej. Zalecana dawka to 2 ml (max: 4 ml), a minimalny odstęp między pierwszym i kolejnymi zabiegami wynosi 4 tygodnie. Decyzja o zabiegu podtrzymującym zależy od kondycji skóry.   Preparat podawany jest do skóry za pomocą cieniutkich, sterylnych igieł, zapewniających maksymalną precyzję oraz zmniejszających ryzyko powstania zasinień.  Preparat może być również podany przy pomocy kaniuli. Aby zabieg był komfortowy, stosujemy znieczulenie miejscowe specjalnym kremem z lidokainą.   Czas trwania zabiegu uzależniony jest od ilości obszarów poddawanych terapii.

WSKAZANIA

 • terapia przeciwstarzeniowa i zapobieganie utracie elastyczności, regeneracja skóry
 • zmarszczki mimiczne w okolicach oczu (kurze łapki)
 • zmarszczki mimiczne i statyczne na czole, wokół ust, pionowe zmarszczki nad ustami itp.
 • konturowanie twarzy
 • blizny potrądzikowe oraz ubytkowe na skórze
 • atroficzne blizny potrądzikowe
 • blizny pooperacyjne
 • przygotowanie do dermabrazji, wzmocnienie efektu
 • przedłużenie działania toksyny botulinowej i rozluźnienie mięśni w przypadku oporności na toksynę botulinową.

 

PRZECIWWSKAZANIA   Aquashine BTX™ nie może być stosowany:

 • w połączeniu z peelingiem, kuracją laserową lub z użyciem ultradźwięków (podczas tej samej sesji zabiegowej)
 • u pacjentów ze schorzeniami skórnymi, zapaleniem lub infekcją w miejscu podania lub w okolicy miejsca podania
 • u pacjentów, u których występuje nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lub w przypadku występowania w przeszłości silnej alergii lub wstrząsu anafilaktycznego
 • u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi
 • ze względu na możliwe reakcje z innymi wypełniaczami, co nie było zbadane, nie wskazana jest iniekcja Aquashine BTX™ w miejsca, gdzie znajduje się inny wypełniacz
 • u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz u dzieci i małoletnich poniżej 18 r. ż.
 • u pacjentów z zaburzeniami krzepliwości krwi, zaburzeniami barwnikowymi skóry.

Dr Mołas