Modelowanie i powiększanie ust

dr Mołas Modelowanie Ust

Do zabiegu powiększania ust wykorzystuje się kwas hialuronowy. Jest to substancja naturalnie występująca w skórze. Jest jej podstawowym składnikiem, który umożliwia utrzymanie wody w tkankach. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowe zapewnia natychmiastowy i bardzo naturalny efekt. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i jędrność.

W zależności od potrzeb pacjenta możemy przeprowadzić:

  • Powiększenie ust
  • Korekta kształtu
  • Wzmocnić kontur
  • Wypełnić drobne zmarszczki wokół ust
  • Podnieść opadające kąciki ust 

Kwas hialuronowy jest bezpieczny i nie zawiera żadnych elementów stałych. Utrzymuje się w tkankach około 6-8 miesięcy i ulega powolnemu wchłanianiu. Usta nawet po wchłonięciu preparatu są w zdecydowanie lepszej kondycji, niż przed zabiegiem. Czas utrzymywania się efektu początkowego można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami preparatu.

 

Zabieg

Zabiegi powiększania lub modelowania ust wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. U osób bardzo wrażliwych można dodatkowo zastosować maść znieczulającą. Rezultaty zabiegu pojawiają się natychmiast. Ostateczny efekt widoczny jest, w zależności od wybranej metody, po 2-7 dniach, kiedy całkowicie zanikają niewielkie opuchnięcia i pojawiające się sporadycznie krwiaczki.

Powiększanie ust Warszawa
Usta otrzymują nie tylko wymarzony kształt, ale są też lepiej nawilżone. Dzięki temu odzyskują zarówno jędrność jak i kolor. W wyniku zabiegu zanikają też zmarszczki wokół ust, co dodatkowo nadaje twarzy młodzieńczy wygląd.

Po zabiegu powiększania ust kwasem hialuronowym może się pojawić chwilowy obrzęk utrzymujący się od 2 do 4 dni, siniaczki / krwiaczki, ustępujące w ciągu 5 – 7 dni i krótkotrwała bolesność dotykowa.

Przez 2 tygodnie należy unikać rozgrzewania i masowania.

Ostateczny efekt powiększania widoczny jest po ok. 2 tygodniach, kiedy kwas hialuronowy „ułoży się” w tkankach.  Do tego czasu może być niekiedy wyczuwalne niewielkie stwardnienia tkanek.

 

Osoby mające skłonność do występowania opryszczki powinny stosować profilaktycznie przez 3 dni przed zabiegiem leki p/wirusowe np. Hascovir / Heviran, leki te należy kontynuować przez 2 dni po zabiegu

 

Trwałość zabiegu powiększania ust

Efekty zabiegu zależą od wieku pacjenta oraz stosowania się do zaleceń lekarza po zabiegu. Najczęściej utrzymują się 6 do 8 miesięcy. Przy stosowaniu droższych wypełniaczy (Juvederm Volift) efekt utrzymuje się do 15 miesięcy. Dodatkowym efektem stosowania kwasu hialuronowego jest poprawienie nawodnienia i ukrwienia warg, co powoduje poprawę ich wyglądu – sprawiają wrażenie zdrowszych.

 

Piękne usta bez skalpela

Powiekszanie ust dr Molas KarolinaJednym z poważnych problemów współczesnego człowieka jest chęć wpasowania się w aktualny, mocno rygorystyczny i agresywnie reklamowany, model piękna. Wygląd zewnętrzny dla wielu osób – a w szczególności pań – jest sprawą bardzo ważną. Kompleksy spowodowane niezadowoleniem ze szczegółów własnej fizyczności stają się coraz częściej powodem złego samopoczucia, przygnębienia czy nawet depresji.

Każdy pragnie jak najdłużej wyglądać pięknie i młodo, lecz jednocześnie zachować naturalność. Do niedawna jedynym sposobem na naprawdę skuteczne i efektowne poprawienie defektów urody były operacje plastyczne. Obecnie jednak coraz częściej interwencja chirurgiczna okazuje się niepotrzebna.

Wiele niedoskonałości da się korygować mało inwazyjnymi, prostymi i szybkimi zabiegami, w przypadku których ryzyko powikłań lub reakcji niepożądanych jest ograniczone właściwie do minimum, a korekcja ust jest bardzo skuteczna.

Przykładem takiego zabiegu jest powiększanie ust – jeden z najpopularniejszych i najczęściej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej. Marzenie o pięknych, pełnych i wydatnych ustach można zrealizować metodą niechirurgiczną, a całkowicie bezpieczną i przynoszącą zadowalające efekty. Dzięki zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego uzyskujemy znaczne poprawienie wyglądu.

 

Modelowanie wąskich ust

Osoby z wąskimi ustami mogą czuć się z tego powodu źle, gdyż zbyt wąskie usta mimowolnie kojarzą się z zaciętym wyrazem twarzy. Często osoby o wąskich ustach są domyślnie odbierane jako nieprzyjemne czy nieżyczliwe. Powiększenie warg może pozytywnie wpłynąć na nasz wyraz twarzy. Twarz o ustach pełnych i wydatnych wydaje się zwykle bardziej pozytywna, świeższa, weselsza i sympatyczniejsza.

Optyczne pomniejszenie może nastąpić również w wyniku procesu starzenia. Skóra z wiekiem traci jędrność i odwadnia się, wówczas wargi stają mniej nawilżone, co źle wpływa na ich wyrazistość – objawia się zwężeniem, pomarszczeniem i opadaniem kącików. Przyczyną jest zanikanie gruczołów łojowych i potowych, a także fakt, że naskórek staje się coraz cieńszy.

Efekt ten nie jest jednak związany wyłącznie z procesem starzenia, może go wywoływać również palenie papierosów, wady zgryzu, zbyt częste i długie przebywanie na słońcu lub nadmierna ekspresja mimiczna. We wszystkich tych przypadkach wygląd ust da się skorygować bez użycia skalpela i stołu operacyjnego.

 

Korekta – Sposób na pełne usta

Modelowanie ust Warszawa dr Molas

Wiele popularnych kremów i innych produktów kosmetycznych ujędrniających i nawilżających skórę zawiera kwas hialuronowy. Ten sam składnik medycyna estetyczna wykorzystuje jako wypełniacz, np. do powiększania ust. Precyzyjne wstrzyknięcie substancji bezpośrednio pod skórę daje niemal natychmiastowe efekty, a nie wymaga pobytu w szpitalu ani długiej rekonwalescencji.

Kwas hialuronowy to polisacharyd występujący naturalnie w ludzkiej skórze. Charakteryzuje się wyjątkową chłonnością i odpowiada za wiązanie wody. Chroni on skórę przed wysychaniem i wiotczeniem, a także zwalcza wolne rodniki, przez które komórki obumierają, co powoduje efekt starzenia. Stanowi również barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi: silnym promieniowaniem słonecznym, niską temperaturą czy porywistym wiatrem, które to wpływają degenerująco na skórę.

Kwas hialuronowy to substancja całkowicie bezpieczna i naturalna, ponieważ jest fizjologiczna, biozgodna i w pełni biodegradowalna. Ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest więc znikome. Minimalne jest też ryzyko pękania naczynek czy efektu maski. U jednostkowych przypadków może pojawić się najwyżej delikatny obrzęk, zaczerwienienie lub zgrubienie skóry, zwykle jednak te objawy ustępują samoistnie, najwyżej po trzech dniach.

Zabieg tą metodą wykonuje lekarz medycyny estetycznej w gabinecie zabiegowym, bez potrzeby podawania pacjentowi narkozy oraz zatrzymywania na obserwację w szpitalu. Zabieg jest prawie bezbolesny i trwa około 20 minut.

 

Starzejące się usta

Wargi z wiekiem tracą jędrność i odwadniają się, stają mniej nawilżone, co źle wpływa na ich wyrazistość. Stają się zwężone i pomarszczeniem, naskórek jest coraz cieńszy, a kąciki zaczynają opadać. Dzieje się tak z powodu stopniowego zanikania gruczołów łojowych i potowych.

Efekt ten najczęściej wywołany jest w wyniku procesu starzenia lub działania innych niepożądanych czynników zewnętrznych, jak palenie papierosów, wady zgryzu, zbyt częste i długie przebywanie na słońcu lub nadmierna ekspresja mimiczna. We wszystkich tych przypadkach wygląd ust da się skorygować za pomocą nowoczesnych metod, jednocześnie unikając nieestetycznego wrażenia sztuczności.

 

Sposoby na piękne usta

Optyczne powiększenie, odpowiednie wymodelowanie i wypełnienie ust poprawia wygląd całej twarzy i nadaje ustom wymarzoną zmysłowość. Dzięki nowoczesnym metodom medycznym można osiągnąć ten upragniony cel bez skalpela i stołu operacyjnego, w sposób szybki, prosty, skuteczny i mało inwazyjny.

Do modelowania ust używa się obecnie przede wszystkim wypełniaczy na bazie naturalnych, bezpiecznych substancji, takich jak kwas hialuronowy. Wstrzyknięcie preparatu pod skórę warg lub w okolice kącików ust to prosty i szybki zabieg, minimalizujący efekty niepożądane i czas rekonwalescencji. Popularny jest także innowacyjny soft filling – zabieg kompleksowo modelujący usta zaledwie dwoma wkłuciami miękkiej igły.

Zabiegi z użyciem wypełniaczy polegają na precyzyjnym wstrzykiwaniu odpowiedniej substancji pod skórę– wypełnia się zwykle wargi oraz okolice kącików ust. Stosunkowo rzadko występują jakiekolwiek powikłania, a efekty pojawiają się szybko i zadowalają większość pacjentów.

Alternatywą dla tych najpopularniejszych zabiegów może być też nowa, spektakularna, a przy tym całkowicie naturalna metoda. Obecnie modelować kształt ust, a także powiększyć je, można za pomocą własnej tkanki tłuszczowej. To najbardziej bezpieczny, naturalny i trwały wypełniacz, a efekty uzyskane w ten sposób utrzymują się dłużej niż w przypadku wprowadzenia pod skórę jakiejkolwiek innej substancji.

Zabieg taki ma charakter przeszczepu – tkanka odciągana jest z jednego miejsca, a wstrzykiwana w inne. Dzięki temu pacjent zarówno pozbywa się jej nadmiaru tam, gdzie jest on niepożądany, jak i otrzymuje wypełnienie punktów nierównych, w których tkanki tłuszczowej okazuje się zbyt mało. Tą metodą da się osiągnąć niemal każdy efekt: pogrubienie ust, uwydatnienie ich, uniesienie kącików czy rozprostowanie zmarszczek nad górną wargą.

 

Tryb życia a usta

Podstawową kwestią istotnie wpływającą na spowolnienie procesów związanych ze starzeniem się skóry i ich konsekwencji jest prowadzenie zdrowego trybu życia. Niestety w dzisiejszych czasach wszechobecne przepracowanie i szybki tryb życia odciskają niewątpliwie piętno na wyglądzie człowieka.

Prawidłowo zbilansowana, zdrowa dieta zapewniająca odpowiednią podaż składników pokarmowych zarówno budulcowych jak i energetycznych jest kluczowa dla optymalnego przebiegu procesów regeneracyjnych skóry. Zależą one od wydajności syntezy włókien kolagenowych i elastyny.

Jednakże obecnie zdrowe i regularne posiłki często zastępowane są produktami przetworzonymi. Dla zachowania prawidłowego napięcia i jędrności skóry konieczne jest jej prawidłowe nawodnienie. Kluczowe dla utrzymania jej optymalnego nawilżenia jest właściwa ilość wody. Dobowe zapotrzebowanie na nią to około 30-40 ml na kilogram masy ciała na dobę.

Niestety bardzo często jest ona zamieniana na słodzone napoje gazowane czy też hektolitry kawy, które nie dość, że nie zastąpią wody, to jeszcze dostarczają do organizmu wiele toksyn. Bardzo ważna jest też regularna aktywność fizyczna, która zapewnia odpowiednie napięcie mięśni i skóry, dzięki czemu zachowuje ona jędrność na dłużej.

Nie bez znaczenia pozostaje też palenie tytoniu oraz nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne.

Czy w związku z powyższym duże, pełne usta i korzyści z nich płynące przeznaczone są tylko dla niewielu? Na szczęście współczesna medycyna estetyczna oferuje rozwiązanie tego problemu.

 

Modelowanie ust WarszawaPo zabiegu

Również istotne jest, by odpowiednio zadbać o okolicę ust po zabiegu. W pierwszej dobie należy unikać całowania i picia gorących napojów. Przez pierwsze dwa dni zaleca się jak najmniejszą mimikę. Do trzech dni nie należy pływać i wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych.

Przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać intensywnych wahań temperatury, a przez pierwszy miesiąc nie wykonuje się procedur typu laseroterapia tej okolicy. Powinno się również wystrzegać zabiegów pobudzających syntezę włókien kolagenowych poprzez bodziec termiczny (np. radiofrekwencji mikroigłowej).

Bardzo ważne jest, by pamiętać, iż w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów po zabiegu należy skontaktować się z lekarzem.

 

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • miejscowe problemy skórne (aktywny trądzik lub aktywna opryszczka)
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, czy też choroby układu immunologicznego.

Przeciwwskazaniem nie jest za to wiek – z zabiegu mogą skorzystać pacjenci w każdym wieku.

Dr Mołas