Lipoliza

Lipoliza Aqualyx dr Molas Karolina

LIPOLIZA INIEKCYJNA

Zabieg gwarantuje redukcję zbędnej ilości tłuszczu. Polega na podaniu zastrzyków z substancji powodującej rozpuszczenie komórek tłuszczowych. W miejscu wstrzyknięcia powstaje kontrolowany, delikatny stan zapalny tkanki tłuszczowej. Następnie komórki pękają, a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, z która trafiają do wątroby. Póżniej są wydalane z organizamu. W efekcie wybrane partie ciała zostają wyszczuplone, a zawartość ktanki tłuszczowej w organiźmie zostaje zdecyzowanie zmniejszona.

CELLUFORM PLUS

Lipoliza Iniekcyjna Cellurofm PlusLipoliza iniekcyjna preparatem Celluform Plus stosowana jest wyłącznie do usuwania nagromadzonego tłuszczu w okolicy podbródka i modelowania konturu żuchwy.

Jak działa Celluform Plus ?

Cząsteczka kwasu deoksycholowego rozpuszcza komórki tłuszczowe i równocześnie tłuszcz w nich zawarty. Kwas deoksycholowy prowadzi do reorganizacji skóry, w wyniku czego uzyskuje się silny efekt liftingujący, biostymulacyjny, a także zniknięcie tłuszczy w okolicy podbródka. Dodatkowo powoduje on poprawę metabolizmu komórkowego skóry i mikrokrążenia, a także stymuluje regenerację skóry.

Wskazania do zabiegu i obszar działania

Zabieg wykonuje się u pacjentów, którzy borykają się z problemem podwójnego podbródka. W okolicy żuchwy mają dodatkową warstwę tłuszczu, a skóra jest zwiotczała i zmarszczona. Do tej pory jedynym sposobem, by pozbyć się podwójnego podbródka były zabiegi chirurgii estetycznej, a teraz dzięki Celluform Plus możliwe jest usunięcie tego nagromadzonego tłuszczu w prosty i nieurazowy sposób.

Jak wygląda zabieg, ile trwa i jakie odczucia mu towarzyszą ?

Zabieg trwa około pół godziny. Wybrana partia skóry poddawana jest serii zastrzyków. Nakłucia wykonywane są cieniutką igłą, dlatego zabieg jest praktycznie bezbolesny. Efektem zabiegu moga być małe siniaki, zaczerwienienia lub obrzęk. Dolegliwości zazwyczaj ustępują w ciągu 4-5 dni.

Czego mogę się spodziewać po zabiegu preparatem Celluform Plus ?

Pacjent po zabiegu uzyskuje efekt liftingu i biostymulacji oraz zanikania dodatkowego podbródka. Zabieg wykonywany jest w serii, ale już po pierwszym widać wyraźne efekty. Dla uzyskania pełnego rezultatu zaleca się dwa zabiegi w odstępie miesiąca. Objętość zastosowanego preparatu zależy od objętości tłuszczu do rozpuszczenia.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu ?

 • schorzenia wątroby
 • choroby układu krążenia
 • cukrzyca
 • zaburzenia krzepliwości krwi i choroby skóry
 • ciąża, karmienie piersią

AQUALYX

Aqualyx WarszawaTo bezbolesna, bezpieczna i skuteczna metoda redukcji tkanki tłuszczowej tzw intralipoterapia iniekcyjna, obecnie najnowsza i najbardziej bezpieczna metoda bezoperacyjnego usuwania tkanki tłuszczowej i modelowania sylwetki.

Jak działa Aqualyx?

Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu). Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy, czyli rozpadu komórki tłuszczowej. Komórki te są transportowane do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqualyx jest:

 • mniej bolesny i bardziej skuteczny
 • nieinwazyjny (od 1 do 2 wkłuć)
 • szybszy (mniejsza liczba koniecznych zabiegów do uzyskania efektów)

Wskazania do zabiegu i obszar działania

Najlepsze efekty osiągalne sa u pacjentów z odpowiednią wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadkach miejscowych otłuszczeń u kobiet w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety.  

Aqualix stosowany jest w takich miejscach jak:

 • kończyny górne (okolice tricepsu)
 • fałdy na plecach (poniżej żeber)
 • brzuch
 • biodra („bryczesy”)
 • okolica podpośladkowa
 • wewnętrzna strona kolan
 • wewnętrzna strona ud
 • podwójny podbródek (modelowanie konturu żuchwy)
 • ginekomastia męska
 • tłuszczaki
 • bawoli karczek (po terapii antyretrowirusowej)

Jak wygląda zabieg, ile trwa i jakie odczucia mu towarzyszą ?

Przed zabiegiem lekarz zbiera wywiad dotyczący przebytych i aktualnych chorób. Następnie wykonuje pomiary antropometryczne oraz dokumentację fotograficzną i zaznacza pisakiem okolicę poddaną zabiegowi.

Po zabiegu odczuwa się lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddanego zabiegowi i są to porządane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu. Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

Czego mogę się spodziewać po zabiegu ?

Efekty widać po około 4 tygodniach od pierwszego zabiegu. Pacjent może spodziewać się redukcji tkanki tłuszczowej, wymodelowania sylwetki i korekty drobnych mankamentów ciała.

Jakie są zalecenia do zabiegu ?

W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii od 2 do 6 zabiegów powtarzanych co 6 tygodni. Redukcja tłuszczu z większych partii ciała wykonuje się etapowo, ponieważ nie jest wskazane jednorazowe zastosowanie dużej ilości preparatu (max. 5 ampułek na jednej wizycie).

Jakie są przeciwskazania do zabiegu ?

 • ostre choroby nerek i wątroby, cukrzyca, choroby krwi związane z nadmiernym krwawieniem, stałe stosowanie leków rozrzedzających krew
 • choroby tarczycy. Aqualyx może być wykonywany u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, u osób chorych na Hashimoto tylko w przypadku kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski (choroba w fazie biernej)
 • ciąża i karmienie piersią

Metoda służy do korekcji otłuszczeń miejscowych. Nie jest to metoda leczenia nadwagi.

Dr Mołas